Bij Firstmate creëren we toekomstbestendige visies op horeca en leisure die gebieden en gebouwen tot leven brengen. Door een diepgaande analyse van de locatie, trends en behoeften van bewoners, bezoekers en gebruikers, ontwikkelen we onderscheidende visies die resulteren in hospitality concepten die perfect aansluiten bij de identiteit en behoeften van de omgeving.
Bij Firstmate helpen we vastgoedpartijen en horeca- en leisure organisaties om baanbrekende concepten te ontwikkelen die het verschil maken. Wij vertalen uw visie naar een innovatieve, haalbare en winstgevende realiteit. Of het nu gaat om een restaurant, catering, een uniek hotel of een vernieuwend leisureconcept, we zorgen ervoor dat uw aanbod altijd relevant is en inspeelt op de wensen van de moderne consument.
Bent u een ondernemer in de horeca of leisure branche, een organisatie met horeca in eigen beheer of een facilitaire of vastgoedpartij die cateringdiensten in een pand wil realiseren? Dan is onze begeleiding bij de realisatie hiervan precies wat u nodig heeft!
In een wereld die continu verandert, is het essentieel om een heldere visie te hebben én deze stevig te verankeren. Of u nu een gemeente bent die een levendig stadscentrum wil ontwikkelen, een vastgoedpartij die zoekt naar rendement én maatschappelijke waarde, of een horecaonderneming die voorop wil blijven lopen – visieborging is de sleutel tot succes.
Bij Firstmate begrijpen we dat gebieds- en vastgoedontwikkelingen unieke kansen én uitdagingen bieden. Gebieden en gebouwen moeten naadloos inspelen op de behoeften van gebruikers binnen woon-, werk-, leer-, zorg- en vrijetijdsomgevingen. Horeca- en leisureconcepten spelen hierbij een sleutelrol: ze brengen levendigheid, sociale verbinding, creëren hiermee een prettige verblijfsomgeving en vormen de basis voor langdurig succes.
Dankzij onze uitgebreide kennis van de commerciële horeca- en cateringbranche én onze bewezen procesmatige aanpak, zorgen wij ook voor de perfecte match met de juiste marktpartijen. Daarnaast begeleiden wij u bij de implementatie en de borging gedurende de contractperiode, zodat advies werkelijkheid wordt en uw project het succes bereikt dat het verdient.
Bij Firstmate ondersteunen we ondernemers en organisaties in de horeca en leisure bij het realiseren van hun ambities. Of het nu gaat om het tot leven brengen van een eerste horecaconcept, het ontwikkelen van een onderscheidende formule of het optimaliseren van dagelijkse bedrijfsvoering – wij staan voor u klaar.
Een constatering over de steeds groter wordende afstand tussen beleidsdoelen en de wens van de gast: Lekker eten en drinken in het bedrijfsrestaurant.
Tijdens de Vakbeurs Facilitair & Gebouwbeheer in Den Bosch gaf Michiel een lezing over de staat van bedrijfscatering. De titel was bewust prikkelend: “Terug naar de basis: lekker eten en drinken voor medewerkers.” Wat volgde was een reeks herkenbare knikjes, grijnzen en reacties – vooral toen hij stelde wat in aanbestedingen allemaal gevraagd wordt: duurzaamheid, circulariteit, inclusie, gezondheid, kostenbeheersing, community management en data-gedreven sturen. Belangrijke thema’s – stuk voor stuk. Maar opvallend vaak ontbreekt één cruciaal onderdeel: de vraag of het eten dat geserveerd gaat worden eigenlijk wel lekker is.
Van horeca naar beleidsinstrument
Bij Firstmate ondersteunen wij organisaties bij het formuleren van hun horecabeleid en het selecteren van partners middels aanbestedingen. Wat ons in steeds meer trajecten opvallt, is hoe vanzelfsprekend we het zijn gaan vinden dat ‘smaak’ er wel goed uit zal komen – zonder dat we er nog expliciet naar vragen. Onze recente ervaring hierin is dat er tijdens een tender voor een grote kantoorlocatie, het referentiebezoek ingekort werd, de beoordelaars niet voltallig aanwezig waren vanwege andere prioriteiten en dat het aanbieden van hapjes tijdens de kennismakingsgesprekken door sommige projectleden als “afleidend” werd ervaren.
De medewerker als vergeten factor
En dan hebben we het nog niet gehad over de eindgebruiker: de medewerker. Uit onderzoek blijkt dat smaak voor 7 op de 10 mensen het belangrijkste aspect van hun lunch is. Toch krijgt dit in aanbestedingen nauwelijks aandacht. Als het eten niet uitnodigt, komt men simpelweg niet – en heeft ook het best doordachte vitaliteits- of duurzaamheidsplan weinig effect.
Smaak als brug tussen beleid en beleving
Dit is trouwens geen pleidooi tegen duurzaam of gezond eten. Integendeel zelfs: deze ambities zijn noodzakelijk en vormen de toekomst van onze sector. Maar het is tijd om smaak als criterium terug te brengen aan tafel. Een proeverij, een beoordeling op culinaire kwaliteit, een stem voor de eindgebruiker – het zijn eenvoudige manieren om de balans te herstellen.
Want uiteindelijk draait bedrijfscatering om mensen. En mensen verbinden zich niet aan een beleidsterm, maar aan een bord goed eten dat uitnodigt, verrast en smaakt naar meer. Daarmee doen we recht aan waar cateraars elke dag primair voor opgesteld staan; het verzorgen van lekker eten en drinken voor uw medewerkers.
Meer info
Wilt u weten wat Firstmate voor u kan betekenen bij het opstellen van Cateringvisie en beleid én hoe we de juiste cateraar hierbij selecteren? Neem contact met ons op via info@firstmate.nl of bel ons op 035-6317582.
Firstmate is een toonaangevend adviesbureau gespecialiseerd in de horeca, foodservice en leisurebranche. Het bureau werkt samen met vastgoedpartijen, overheid, ondernemers en organisaties om strategische oplossingen te bieden voor de meest uiteenlopende hospitality vraagstukken. Van diepgaand onderzoek en advies tot conceptontwikkeling en implementatie: het team van deskundige adviseurs levert maatwerk en begeleidt haar opdrachtgevers op zowel strategisch, tactisch als operationeel niveau.
Neem contact op met Michiel
Enkele projecten uitgelicht waaraan wij met veel passie hebben gewerkt. Projecten die vanuit zowel vastgoed als exploitatie perspectief benaderd zijn en die verschillende expertises verlangen van het team van Firstmate.